Samorząd szkolny

Apel  Samorządu szkolnego

10 marca 2023 roku odbył się apel na którym opiekun samorządu szkolnego przypomniał o zasadach używania telefonów komórkowych w szkole oraz o zmianie obuwia. Pani dyrektor Monika Oleksy wręczyła dyplomy dla uczniów za udział w dwóch konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie biorący udział w konkursie "Mój nauczyciel na 5+". Drugi konkurs został ogłoszony dla damskiej części naszej szkoły z okazji Dnia Kobiet „Ukryte kwiaty”. Zadaniem  dziewczyn było policzyć je i do specjalnej skrzynki wrzucić odpowiedź z poprawną ilością kwiatków. Zwyciężyła uczennica klasy 4a, podając liczbę 111. Kwiatków było 112:)

Pani Dyrektor podziękowała Samorządowi Szkolnemu za przygotowanie konkursów, a uczniom za zdobytych nagród.


Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.To miejsce gdzie aktywni młodzi uczniowie mogą realizować swoje pomysły i wpływać na życie naszej społeczności. Uczymy się współpracy, podejmowania decyzji, wzajemnie inspirujemy się do ciekawych pomysłów.

Najpierw wybieramy Zarząd Samorządu Szkolnego. W każdej klasie wybierana jest tzw. ”Trójka Klasowa”, później wszyscy uczniowie szkoły w sposób demokratyczny wybierają Przewodniczącego, Z-ce Przewodniczącego, Skarbnika i Sekretarza SU. Głosujemy jak dorośli – do urny wyborczej. Nasze działania przygotowujemy na spotkaniach, gdzie przyjmujemy Roczny Plan Działalności SU. Możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie! Oczywiście najlepiej byłoby organizować same zabawy taneczne, przyjmować przywileje uczniowskie, takie jak Szczęśliwy Numerek,

Dzień bez Pytania, czy inne. Jednak chcemy również, aby nasza szkoła była wyjątkowa, dlatego na apelach informacyjnych staramy się dyscyplinować kolegów, aby zmieniali obuwie i brali udział

w licznych konkursach przygotowywanych przez naszych nauczycieli, a także w inicjatywach charytatywnych.

 Skład Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2023/2024:

 • Szymon Tokarz
 • Natalia Ferenc
 • Patryk Cisowski
 • Natalia Jaworska
 • Aleksandra Waśko
 • Martyna Zając
 • Milena Zając
 • Amelia Gołąb
 • Monika Świder

Jako opiekunów Samorządu Szkolnego uczniowie wybrali:

 • Renata Filipowska
 • Anna Łojek
 • ks.Łukasz Niziołek

Samorząd uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzana przez uczniów. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Dlatego pole działania samorządu jest właściwie nieograniczone.

Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Samorząd poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.

Zakończenie Zbiórki "Góra Grosza" na Rzecz Fundacji Nasz Dom

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz Rodzice,

Dzień postaci z bajki -akcja Samorządu Uczniowskiego

W dniu 1 grudnia uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody nietypowego dnia, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W piątek 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.

NIETYPOWE DNI – DZIEŃ ORIGAMI

Z okazji Światowych Dni Origami, które obchodzone było w tym roku 24 października , Samorząd Szkolny zaprosił uczniów klas IV-VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Origami.

Góra grosza- Akcja Samorządu szkolnego

W kwietniu zakończono zbiórkę monet, w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „GÓRA GROSZA”.

Miedzynarodowy Dzień Tolerancji

W dniu 16 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie na znak solidarności ubrali się w kolorze zielonym