W piątek 7 czerwca rozegrany został Szkolny Turniej Szachowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem – wystąpiło łącznie 40 zawodników. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach:
grupa I – uczniowie klas 1 – 3
grupa II – uczniowie klas 4 – 8.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika.
Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowanie rozgrywali partie tej królewskiej gry. Największe emocje towarzyszyły najmłodszym zawodnikom. Dla części szachistów był to pierwszy turniej szachowy w jakim brali udział. Bez względu na zajęte miejsce wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami, bo zdobyli doświadczenie i umiejętności, które zaprocentują w następnych turniejach.
Po zakończonych rozgrywkach pani dyrektor Monika Oleksy wręczyła zwycięzcom nagrody rzeczowe, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.
III miejsce – Antonina Paszkiewicz
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.