24 października 2023r. w Szkole Podstawowej w Chomranicach odbył się Turniej Szachowy "Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Chełmiec". W turnieju wzięło udział 92 zawodników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Każdy z zawodników rozegrał 7 partii szachowych. Udział w turnieju zakończył się sukcesem naszych szachistów.

W starszej grupie wiekowej – klasy 7 i 8 – pierwsze miejsce zajął Igor Szepeta, a drugie Rafał Pałka. Występ pozostałych uczniów i ich wysokie lokaty, przyczyniły się do zwycięstwa grupowego i zdobycia pucharu dla najlepszej drużyny.

W kategorii dziewcząt bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Czop, która zajęła 3 miejsce, a zaraz za nią uplasowała się Milena Zając.

Naszą szkołę reprezentowali również: Aleksandra Waśko, Patryk Połomski, Wiktor Głowa, Kacper Śmierciak, Miłosz Baran, Adam Sęk, Michał Połomski, Jan Ciszewski, Jakub Baran, Bartłomiej Kulpa, Tsimafei Vashchylko, Płachta Kacper, Stanisław Zając, Jakub Pajor i Michał Sęk.

Wszystkim szachistom gratulujemy udziału w turnieju i życzymy dalszych sukcesów.