23 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej w Wielogłowach przeprowadzono IV edycję powiatowego konkursu biologiczno – sportowego „Silni wiedzą, mocni w życiu”, w którym wzięło udział 14 szkół z terenu Sądecczyzny. Ten interdyscyplinarny konkurs dedykowany jest dla uczniów z klas VII i VIII. Konkurs łączy różne dziedziny: wiedzę biologiczną, sprawność sportową i kompetencje technologiczne. Celem tej inicjatywy jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród młodzieży.
Konkurs składał się z trzech etapów:
Etap I – przygotowanie prezentacji multimedialnej nt. „Droga do medalu” – na przykładzie wybranego sportowca. Zaprezentowanie drogi, którą trzeba pokonać, aby powalczyć o medal olimpijski.
Etap II - test wiedzy biologicznej nt. funkcjonowania układu pokarmowego, prewencji zatruć pokarmowych i zachorowań na choroby pasożytnicze.
Etap III – sportowy, polegający na drużynowym wykonaniu konkurencji sportowych i dotyczących zdrowego stylu życia.
Przygotowane wcześniej przez drużyny prezentacje multimedialne zostały ocenione przez z Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN. W dniu gali finałowej uczestnicy zmagali się z testem wiedzy przygotowanym przez wykładowców i studentów Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu ANS w Nowym Sączu. Swoje zdolności sportowe drużyny zaprezentowały, wykonując zadania postawione im przez trenerów tenisa ziemnego z Akademii Tenisa Chełmiec - Janusza Stanka.
Konkursowa rywalizacja była pełna radości, emocji nie brakowało na każdym etapie. Ostatecznie po przeprowadzeniu wszystkich etapów i zsumowaniu punktów na podium znalazły się: I miejsce – SP Wielogłowy, II miejsce – SP Kamionka Wielka, III miejsce – SP przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu.
Dla wszystkich przygotowano nagrody ufundowane przez naszych sponsorów i partnerów, które zostały wręczone przez zaproszonych gości: Marię Barbarę Szarotę, Agnieszkę Grzegorzek, Iwonę Kantor, Ewelinę Gwóźdź, Iwonę Migacz - Bodziony. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali ten konkurs: Monice Oleksy, która czuwała nad realizacją tej inicjatywy, Renacie Filipowskiej, która jest pomysłodawcą i organizatorem całego przedsięwzięcia, Gminie Chełmiec, Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Akademii Tenisa Chełmiec- Janusz Stanek, Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN, firmie Fitness Trzy Korony, Klubowi Sportowemu Sandecja, Klubowi Sportowemu Fight House Nowy Sącz, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielogłowach oraz osobom, które służyły radą, pomocą i wsparciem.