Stało się tradycją, że końcem października w Szkole Podstawowej w Wielogłowach odbywa się „Bal Wszystkich Świętych”. Wzięły w nim udział dzieci z dzieci z oddziałów zerowych z Przedszkola Dzieciątka Jezus w Wielogłowach oraz uczniowie oddziałów zerowych i klas pierwszych naszej szkoły.
To ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej rozpoczęło się w Kościele od wspólnej modlitwy dzieci, rodziców i nauczycieli pod przewodnictwem księdza katechety. Po modlitwie każda klasa ,,wypuściła do nieba” balony ze swoimi prośbami do świętych i błogosławionych. Następnie korowód dzieci przebranych w niezwykłe stroje świętych udał się do szkoły na bal.
Uroczystego otwarcia balu dokonała dyrektor Szkoły Pani Monika Oleksy oraz siostra Marita Garwol –Dyrektor Przedszkola Dzieciątka Jezus. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały. Każda klasa przedstawiała przygotowaną przez siebie piosenkę. W kulminacyjnym punkcie balu odbył się konkurs z nagrodami pod nazwą ,, OPOWIEM WAM O MOIM PATRONIE”. Dzieci za najładniejszą prezentację o świętym otrzymały nagrody i dyplomy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla uczestników balu, przygotowanych przez szkołę i rodziców. Dzieci świetnie się bawiły. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali od siostry Marity pamiątkowe aniołki z modlitwą o świętości.