W dniu 19 czerwca 2024 roku, nasza szkoła miała zaszczyt gościć uczniów i ich rodziców na wyjątkowej uroczystości – Gali Victoria Rationis. . To wyjątkowe spotkanie było okazją do uhonorowania uczniów klas 4-8 za ich wybitne osiągnięcia w nauce oraz wyrażenia wdzięczności ich rodzicom za wsparcie i zaangażowanie.

Hasłem przewodnim tegorocznej gali były słowa wielkiego pedagoga, Janusza Korczaka: „Niech wyrosną z was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną.” Myśl ta była inspiracją dla całego wydarzenia, przypominając nam, że każdy sukces zaczyna się od marzeń i aspiracji. Korczak, znany ze swojego głębokiego zrozumienia dziecięcych potrzeb i pragnień, zachęcał młodych ludzi do sięgania po to, co wydaje się nieosiągalne, do dążenia do najwyższych celów.

Podczas gali wręczono 43 statuetki dla uczniów, którzy wykazali się szczególną cierpliwością i wytrwałością w dążeniu do wiedzy. Statuetki te są symbolem ich ciężkiej pracy, samodyscypliny i niezłomności. Z rąk dyrekcji p. Moniki Oleksy, p. Ewy Kamińskiej oraz wychowawców klas rodzice tych wybitnych uczniów otrzymali listy gratulacyjne, jako wyraz uznania za ich nieocenioną rolę w edukacyjnym sukcesie swoich dzieci.

Gala Victoria Rationis była nie tylko czasem refleksji nad osiągnięciami, ale także świętem talentów naszych uczniów. Konferansjerzy Laura Koral -Górka i Patryk Stafiński stanęli na wysokości swojego zadania prowadząc tę wyjątkową Galę. Uroczystość rozpoczął występ Bartosza Waśki – grą na perkusji. Następnie mogliśmy podziwiać grę na trąbce i klarnecie w wykonaniu rodzeństwa Piotra i Zuzanny Kościszów. Uczniowie zaprezentowali się w strojach ludowych, dodając tym samym uroczystości wyjątkowego, tradycyjnego charakteru. Kolejnym punktem programu była recytacja wiersza Adama Asnyka „Do młodych”, który przypomniał zebranym o znaczeniu młodości, energii i odwagi w dążeniu do celów. Wiersz z wielkim artyzmem wykonał Patryk Połomski. Utwór Leonarda Cohena – Hallelujah zagrany na skrzypcach przez naszą uczennicę Aleksandrę Waśko, wprowadził wszystkich w wzniosły nastrój. Część artystyczną Gali zakończył występ Piotra Lewandowskiego i Wiktorii, którzy zatańczyli dla nas salsę.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, wystrzałem confetti oraz odsłuchaniem utworu „We Are the Champions” zespołu Queen. Piosenka ta, będąca hymnem zwycięzców, doskonale oddała atmosferę radości i dumy z osiągniętych sukcesów.

Gala Victoria Rationis była doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie słowa Thomasa Edisona: „Geniusz to jeden procent inspiracji i dziewięćdziesiąt dziewięć procent potu.” Osiągnięcia naszych uczniów są wynikiem ich ciężkiej pracy, nieustannej determinacji i wsparcia, jakie otrzymują od swoich najbliższych. To właśnie te cechy prowadzą do prawdziwego sukcesu.

Gratulujemy naszym uczniom ich wspaniałych wyników i życzymy, aby w przyszłości nadal sięgali gwiazd, inspirując nas wszystkich swoim przykładem.