Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Kampania No Promil No Problem XI edycja – marsz w Wielogłowach

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą (alkohol, narkotyki, dopalacze) oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.
W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, tegoroczna edycja zawiera elementy wskazujące, jak ważne dla rozwoju narodu jest idea trzeźwości i łącząca się z nią postawa odpowiedzialności.
W ramach tej kampanii w dniu 08 listopada 2018 r. na terenie Gminy zorganizowano marsz poparcia trzeźwości na drogach pn. „Marsz trzeźwości dla Niepodległości”. Uczniowie 16 szkół pod nadzorem szkolnych koordynatorów kampanii i wychowawców z samodzielnie wykonanymi transparentami przedstawiającymi ideę kampanii, maszerowali ulicami swoich miejscowości. Wręczali kierowcom i przechodniom ulotki, naklejki, baloniki oraz listy dzieci do kierowców. Akcja ta spotkała się z wielką życzliwością oraz wzbudziła wielkie zainteresowanie zarówno kierowców jak i przechodniów.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 015.jpg 016.jpg

EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" przeznaczony jest dla uczniów klas I-III w szkoły podstawowej. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
Zajęcia w oparciu o autorski Program Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla klas I – III prowadzą panie: I. Węgrzyn oraz L. Nazimek

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października organizujemy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbywa się 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30.

 

Gminny Konkurs Ekologiczny – laureat z Wielogłów

Już po raz dziewiętnasty gościnne mury Szkoły Podstawowej w Januszowej zapełniły się gwarem uczniów reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu Gminy Chełmiec. Powodem był finał Gminnego Konkursu Ekologicznego. Tradycyjnie uczniowie zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych, w czasie których wykazali się wiedzą i wrażliwością w zakresie ekologii.
Konkurs rokrocznie jest okazją dla opiekunów uczniów do wymiany poglądów i wiedzy dotyczącej problematyki ekologicznej, która, ze względu na gwałtowne tempo degradacji środowiska naturalnego, staje się jednym z priorytetów nie tylko w skali makro, lecz również w społecznościach lokalnych. Zarówno dla władz Gminy Chełmiec z panem wójtem Bernardem Stawiarskim na czele, jak i dla pani Iwony Matyaszek dyrektora Szkoły Podstawowej w Januszowej – głównego organizatora konkursu – świadomość, że wychowują w ten sposób świadomych swojej odpowiedzialności ambasadorów ochrony środowiska naturalnego, jest motorem pobudzającym do działania w tym zakresie.
Po sprawdzeniu prac konkursowych komisja wyłoniła zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Szymon Kożuch ze Szkoły Podstawowej w Wielogłowach
Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, które wręczył pan Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji Radosław Potoczek. Laureatom i ich opiekunom gratulujemy sukcesu i wszystkim życzymy, aby troskę o nasz wspólny świat nosili zawsze w swoich sercach.
Bardzo dziękuję za reprezentowanie Szkoły Szymonowi Kożuch, Grzegorzowi Szewczyk, Jakubowi Sromek oraz Zuzi Czop.
Gratuluję.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

Godło

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Certyfikat

logo cert

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0581637
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
323
2148
8032
581637

Twoje IP: 107.21.16.70
2019-01-18 18:53