Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Kółko plastyczne

Tradycyjnie w naszej szkole prowadzone jest kółko plastyczne w ramach zajęć rozwijających zdolności i zainteresowania. Taką formę pracy własnej i rozwijania pasji w tym półroczu wybrali uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej. Uczniowie zapoznawali się od podstaw z tajnikami malarstwa, grafiki, rzeźby. Ich piękne wytwory można było podziwiać w galerii kółka plastycznego na korytarzu szkolnym.

001

W I okresie roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski nie próżnował…

...i pracował zgodnie z przyjętym we wrześniu planem pracy. Istotą działania były regularne spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywające się przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu . Uczniowie mogli wypowiadać się i zgłaszać swoje propozycje, a także wyznaczane były konkretne zadania do wypełnienia. I tak w kolejnych miesiącach zrealizowano:
- we wrześniu: przeprowadzone zostały wybory opiekunów oraz Zarządu Samorządu Szkolnego, wybrano Gentelmana Szkoły w klasach młodszych i starszych,
- w październiku: uczniowie złożyli życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
- wspólnie ze szkolnym kołem Caritas zapoczątkowano akcję „Nie kupuj – adoptuj – sterylizuj”, w ramach której odbyła się m.in. zbiórka karmy i innych potrzebnych produktów na rzecz schroniska zwierząt w Wielogłowach, zebrano kilkadziesiąt kilogramów produktów, które zostały zawiezione do schroniska,
- w listopadzie : uczniowie pamiętali o zmarłych pracownikach, dyrektorach i patronach naszej szkoły, delegacje młodzieży złożyły przyniesione przez poszczególne klasy kwiaty i znicze na grobach zmarłych w Nowym Sączu i Wielogłowach,
- przy dużym wsparciu i zaangażowaniu pań z nauczania wczesnoszkolnego przeprowadzona została akcja : Święto Jabłka, która miała wiele aspektów: wychowawczy, promujący zdrowy styl życia i patriotyczny,
- Samorząd Szkolny włączył się w obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości, przygotowana została między innymi Familiada o tematyce patriotycznej i historii naszej szkoły,
- 21 listopada zorganizowana została Zabawa Andrzejkowa , osobno dla dzieci i młodzieży
- w grudniu : ogłoszono konkurs na najładniej ubraną klasę w wystroju świąteczno-bożonarodzeniowym, wykonano świąteczno- mikołajkową dekorację korytarza oraz zachęcano uczniów do oryginalnych strojów Mikołajowych,
- na przełomie grudnia i stycznia przeprowadzona została zbiórka pieniędzy w ramach corocznej akcji Góra Grosza – w akcję włączyły się wszystkie klasy, jednak najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy Ia, którzy uzbierali ponad 100 zł. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zasililiśmy konto fundacji Towarzystwo Nasz Dom pokaźną kwotą 507, 31 zł.
Ponadto Samorząd Uczniowski dbał o gazetkę z aktualnościami na korytarzu , organizował apele informujące i dyscyplinujące uczniów oraz podsumowujące poszczególne akcje, odpowiadał na uwagi i potrzeby uczniowskie. Uczniowie, którzy szczególnie wyróżniali się swoją aktywnością podczas poszczególnych działań to: Dawid Sromek (VIIIb), Kamila Sromek i Julka Hedwig (IIIb GIM), Kinga Potoczek i Katarzyna Mróz (VII b), Julita Leśniak i Julia Madziar z kl. VI, Anna Baran, Zuzanna Słaby, Ewa Basta, Oliwia Gołąb (Va), Julia Mordarska, Julia Cisowska i Oliwia Twardowska (Vb) oraz Martyna Baran i Kinga Kołat z kl. VIII a. Liczymy na również owocną współpracę i aktywność w II półroczu bieżącego roku szkolnego.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

Samorząd Szkolny w nowym roku szkolnym 2018/2019

W nowym roku szkolnym 2018/2019 działalność wznowił Samorząd Uczniowski. Ale po kolei… Jak wiadomo, pierwsza lekcja w każdej klasie wzbudza największe emocje, bowiem ci „naj. naj. naj.” chcą natychmiast wyborów „trójki klasowej”. Tak więc w każdym oddziale w sposób demokratyczny wybrano „władze klasowe”. Następnym etapem było pierwsze spotkanie Samorządu Szkolnego , na którym w formie „burzy mózgów” proponowano formy działalności w bieżącym roku szkolnym. Te szalone , niestety, będą musiały poczekać, zaś te mieszczące się w zakresie kompetencji Samorządu zostały przyjęte i zgłoszone Dyrekcji jako „Plan działalności SU na rok szkolny 2018/2019”.
Najciekawsze rozdanie miało się dopiero odbyć, a mianowicie wybór Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły wraz z Zarządem SU. Dwa tygodnie kampanii wyborczej, głównie plakatowej, miało dać możliwość wykazania się kreatywnością i pomysłowością kandydatów. Termin wyborów ustalono na poniedziałek 1 października.
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. To święto stało się okazją do pierwszej wielkiej akcji naszych uczniów , a dokładnie uczennic. Połączone siły uczennic klasy V b Julki Cisowskiej, Julki Mordarskiej, Oliwii Twardowskiej oraz uczennic klasy 8 a : Martyny Baran oraz Kingi Kołat pozwoliły zorganizować i przeprowadzić konkurs na Gentelmana Szkoły. Dziewczynki każdej klasy głosowały na jednego kandydata, ten wybraniec danej klasy wziął udział w Finale Konkursu, który odbył się w piątek 28 września. Jurorki postawiły poprzeczkę bardzo wysoko, bowiem potencjalni gentelmani musieli wykazać się znajomością savoir vivre, kulturą osobistą, sprawnością fizyczną. Kandydaci podzieleni zostali na dwie kategorie : klasy I- V oraz starsi klasy VI , VII, VIII i klasy trzecie gimnazjum. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się wyśmienicie! Tytuł Gentelmana Szkoły otrzymali : z klas młodszych Kacper Śmierciak kl.2c oraz Hubert Dąbrowski z klasy 5 b, zaś z klas starszych : Dawid Kudynowski kl. 8 a i Wojciech Słaby kl. III a gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięscy zaś drobne upominki , „bon na niepytanie” oraz przepiękne kotyliony „dżentelmen roku 2018” wykonane przez panią Agatę Kurzydło.
Poniedziałek 1 października był dniem wyborów Zarządu SU. W sposób demokratyczny, powszechny , tajny, równy głosowali uczniowie naszej szkoły . Podliczone zostały głosy i najwięcej otrzymał Grzegorz Bogdanowicz, kolejno Gabrysia Fornagiel, Nikola Koral- Majcher, Wojciech Słaby, Kamila Sromek i Dawid Sromek. To właśnie oni będą w nowym roku szkolnym pełnić odpowiednio funkcję przewodniczącego, zastępcy, sekretarzy, protokolanta i skarbnika SU. Gratulujemy i życzymy udanej współpracy w roku szkolnym 2018/2019.
Skład nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego działającego w Szkole Podstawowej w Wielogłowach został zaprezentowany w piątek 5 października na apelu. Społeczność klas IV – VIII SP i III Gim. mogła wówczas również wysłuchać informacji dotyczących wypełniania obowiązków szkolnych, zasad bezpieczeństwa panujących na terenie szkoły, przywilejów uczniowskich, organizowanych konkursach plastycznych i wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w ramach „Odblaskowej szkoły”, wznowieniu akcji zbiórki nakrętek oraz karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska w Wielogłowach. Na koniec apelu wręczone zostały nagrody dla Gentelmanów Szkoły. Opiekunowie SU zachęcili również uczniów do zapoznania się z tzw. „alfabetem dobrych manier” zamieszczonym na gazetkach SU.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0649425
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
406
8628
15958
649425

Twoje IP: 3.87.147.184
2019-05-19 07:49