Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Andrzejki w zerówce

W środę 25 listopada przedszkolaki miały zabawę andrzejkową. Same pięknie rozłożyły przygotowany przez mamusie smakowity poczęstunek doskonaląc przy tym swoje umiejętności matematyczne, bo musiały najpierw się policzyć , a potem poukładać po tyle samo smakołyków na kazdym talerzyku. Kiedy wszystko było już gotowe, zaczęły się wróżby. Dzieci układały w szeregu swoje buciki, żeby zobaczyć, które z nich pojedzie na wymarzoną wycieczkę. Okazało się, że próg naszej klasy pierwszy przekroczył bucik Szymona. Chłopiec dostał gromkie brawa od koleżanek i kolegów. Potem było lanie wosku przez dziurkę w magicznym kluczu i wspólne odczytywanie znaczenia powstałej figury. Był taniec z balonikiem i magiczny kuferek z przepowiednią dotyczącą przyszłego zawodu. To był dzień pełen wrażeń.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg

Nauczanie na ekranie w klasie I A

Kwarantanna to nie ferie, dlatego z myślą o dzieciach postanowiłam wykorzystać Internet do realizacji zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Wiem, że nie zastąpią one tradycyjnych lekcji, ale przynajmniej pozwolą dzieciom kontynuować naukę. Mam nadzieję, że taka forma pracy jeszcze bardziej zacieśni więzi rodzinne, gdyż pomoc osób dorosłych jest tu niezbędna.
Lekcje publikowane będą systematycznie na kanale YouTube, a linki do nich zostaną udostępnione rodzicom poprzez dziennik elektroniczny.

 

 

Zajęcia otwarte

Jak co roku w marcu, w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2020/2021. Maluchy szybciutko i co nas mile zaskoczyło, także bez strachu usiadły w kręgu razem z panią Elą, zaczynając zajęcia od wierszyków o swoich ulubieńcach, zwierzętach. Szybko zapamiętały co mają powtarzać i przy okazji pokazywać i już po chwili z dużym zaangażowaniem współpracowały z panią Elą.
Rozbudzone emocje pozwoliły wyciszyć zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci najpierw układały domek z figur geometrycznych, a następnie przyklejały gotową budowlę na kartce papieru. Poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze, a wykonane prace z dumą przekazały na wystawkę.
Jak wszyscy wiemy, długie siedzenie nie jest zdrowe więc zaraz po zajęciach plastycznych nastąpiły kolejne, muzyczno – ruchowe. Dzieci zostały „porwane” do tańca przez panią Beatkę, która klasycznym „pociągiem” wyjechała z maluchami z klasy prosto na korytarz. Tam już do samego końca zajęć trwał śpiew i taniec, w którym uczestniczyli także rodzice dzieci.
Dzieciom i rodzicom zaprezentowano jedynie fragment zajęć, w jakich będą uczestniczyły przedszkolaki. Na „pełny pakiet” zapraszamy od września!

001.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1331328
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
927
8877
5529
1331328

Twoje IP: 3.238.184.78
2020-12-03 14:44