Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

„BEZPIECZNE FERIE”

07.01. 2019r. w ramach akcji „Bezpieczne ferie” jak co roku odbyło się spotkanie dzieci klas 0-III z policjantem. Pan dzielnicowy przeprowadził pogadankę na temat ZASAD BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU PODCZAS FERII ZIMOWYCH. Szczegółowo omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Jak zwykle przestrzegał wszystkich przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Przypomniał również o właściwym poruszaniu się po drogach, zwłaszcza o zmroku. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Przypomniał zasady zachowania się w domu w czasie nieobecności osób dorosłych. Dzieci wykazały się znajomością wszystkich numerów alarmowych i miały okazję zadać mnóstwo pytań, na które uzyskały wyczerpującą odpowiedź. Na zakończenie pan dzielnicowy rozdał słuchaczom kolorowe ulotki, zawierające „Dekalog narciarza” i życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

001.jpg 002.jpg 003.jpg

Święto Jabłka”

W piątek 16 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował projekt „Święto Jabłka”. Dzięki współpracy z paniami wychowawczyniami klas 0-III dzieci były odpowiednio przygotowane, czyli ubrane bardzo kolorowo, czerwono-zielono – tak jak nasze polskie jabłka. Bardzo zaangażowały się uczennice klasy VII b – Kinga Potoczek i Kasia Mróz, które przygotowały i przeprowadziły w poszczególnych klasach prezentację z ciekawostkami dotyczącymi tych owoców, zachęcały do spożywania świeżych jabłek, a następnie przy asyście kolegów z klasy – Kacpra Sowy, Jakuba Jawora, Jarosława Wiktorowskiego i Mateusza Dybasia przeprowadziły oryginalne i ciekawe konkursy:
- recytatorski – uczeń z każdej klasy wyrecytował utwór o jabłuszku, zwycięzcy Julka Połomska, Jan Zieliński, II miejsca Martyna Baran, Aleksandra Łęczycka, Aleksandra Tokarczyk, III miejsce - Hania Długopolska;
- rzemieślniczy – w dorodnym owocu wyrzeźbić ciekawą kompozycję, zwycięzca Filip Rosiek, II miejsce Kamila Kowalczyk, III miejsce Filip Hat oraz Julka Samborska;
- sprawnościowy – zjedzenie jabłka bez użycia rąk w jak najkrótszym czasie – tutaj szybszymi okazali się Jan Ciszewski, Julka Zieleń, Bartłomiej Kulpa, Grzegorz Baran, Dominik Kaczmarczyk, Alicja Słomka oraz Igor Czop.
Ponadto w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości uczniowie wykonali 100 jabłek. Tutaj dzieci wykazały się niesamowitym polotem i pomysłowością, bowiem przyniosły „jabłka” różne wielkością, przepięknie wymalowane, misternie wyhaftowane, pluszowe, papierowe i wiele innych. Wszystkie te arcydzieła zostały wystawione na górnym korytarzu, gdzie można było je zobaczyć i podziwiać przez ponad dwa tygodnie. Jury miało duży problem wybrać najciekawsze, ostatecznie I miejsce zdobyła praca Piotrka Kościsza, II miejsce praca Adama Bąka, III miejsce Natalii Ferenc, zaś wyróżnienia trafiły do rąk Michała Mrzygłoda, Kacpra Próchnickiego, Hani Smagi, Jakuba Śmierciaka. Nagrody , wyróżnienia , drobne upominki i dyplomy zostały wręczone w obecności uczniów klas młodszych na apelu Samorządu Szkolnego w środę, 5 grudnia. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom, nauczycielom i uczniom, którzy przeprowadzili tę imprezę, a także sponsorom nagród i jabłek, bowiem każdy uczestnik zabawy zjadł przynajmniej jedno jabłko!

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg 015.jpg 016.jpg 017.jpg 018.jpg 019.jpg 020.jpg 021.jpg

Andrzejkowy dzień

W dniach 29 i 30 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego ,,Sądecki Bartnik” w Stróżach. Swoją wizytę rozpoczęli od zwiedzania Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa, następnie obejrzeli interaktywną wystawę ,,Sekrety ula” odkrywającą tajniki z życia pszczelej rodziny. Potem wszyscy udali się do wiejskiej zagrody, gdzie pod czujnym okiem Gospodarza karmili mieszkające tam kózki. W tym dniu nie brakowało też innych atrakcji. Dzieci własnoręcznie wykonały świece woskowe i degustowały miody naturalne na ciastkach miodowych. Brały też udział w zabawach, wróżbach i laniu wosku przy ,,Andrzejkowym drzewku szczęścia”. Największa frajdę sprawiła dzieciom rekreacyjna przejażdżka wozem konnym po okolicy oraz jazda wierzchem na kucykach. Bez wątpienia były to dni pełne niezapomnianych wrażeń.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg 008.jpg 009.jpg 010.jpg

Godło

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Certyfikat

logo cert

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0581635
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
321
2146
8030
581635

Twoje IP: 107.21.16.70
2019-01-18 18:53