Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

BohaterON w Twojej Szkole

Uczniowie klasy 3a włączyli się do akcji mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego BohaterON. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.
Najpierw wychowawca zapoznał dzieci z krótką historią II wojny światowej i znaczeniem Powstania Warszawskiego dla wszystkich Polaków. Po obejrzeniu prezentacji przedstawiającej losy Powstańców oraz zrozumieniu celu akcji, uczniowie własnoręcznie pisali kartki, które otrzymaliśmy od fundacji ROSA. Powstańcy zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek i to właśnie mali patrioci starali się wyrazić słowami oraz rysunkiem. Powstały kolorowe pocztówki, które zostały wysłane na adres fundacji, a z stamtąd rozesłane do wybranych uczestników Powstania.
Uczniowie chętnie włączyli się do akcji i chociaż ich wiedza i wyobrażenie o wojnie są bardzo niewielkie, dzięki przeprowadzonym zajęciom pojęli chyba wagę wydarzeń z 1944r. i konieczność wyrażenia wdzięczności tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

Bijemy rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

W dniu 16 października uczniowie klas drugich szkoły podstawowej włączyli się do akcji organizowanej przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polegającej na biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób z okazji “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Warto w tym miejscu wspomnieć, że uczniowie klas I-III od wielu już lat biorą czynny udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez L. Nazimek i I. Węgrzyn.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg

WIZYTA W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM "WIŚNIOWSKI"

9 października uczniowie klasy III A udali się do sąsiadującego ze szkołą zakładu produkującego bramy i ogrodzenia należącego do p. A. Wiśniowskiego. Na początku obejrzeli prezentację przedstawiającą krótką historię zakładu. Następnie, zaopatrzeni w kaski ochronne rozpoczęli zwiedzanie hal produkcyjnych oraz ekspozycji wytworów. Mieli też możliwość zobaczyć nie często jeszcze występującą innowację, a mianowicie robota, który pomaga pracownikom. Na zakończenie na dzieci czekał suto zastawiony smakołykami stół oraz prezenty od firmy.
Wycieczka bardzo się uczniom podobała, a niektórzy z nich zadeklarowali, że wrócą do firmy raz jeszcze, ale już jako pracownicy.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg

Godło

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Zegar

Certyfikat

logo cert

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.

Czytaj więcej...

Pogoda

Licznik odwiedzin

0550973
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
34
2082
6395
550973

Twoje IP: 54.163.22.209
2018-11-15 01:02