Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

SZLACHETNA PACZKA 2018

001

Koniec listopada to czas, kiedy witryny sklepowe i reklamy w telewizji nieustannie przypominają nam o zbliżających się świętach. To również czas, kiedy setki tysięcy ludzi łączy się w projekcie społecznym pod nazwą Szlachetna Paczka.
W ubiegłym roku, dzięki Państwa pomocy, udało się nam zrobić przepiękną Paczkę. Wspólnie pomogliśmy Pani Agacie i jej córce spełniając wszystkie potrzeby, wskazane przez wolontariusza, i co równie istotne, daliśmy im poczuć, że są dla kogoś ważne.
Teraz również ośmielę się zwrócić do Państwa o pomoc we wspólnym tworzeniu Paczki. Tym razem pragniemy pomóc panu Witoldowi (43l.) i jego choremu ojcu Edwardowi (88 l.). Rodzina żyła dobrze, dopóki pan Edward był zdrowy, kiedy jednak kilka lat temu zachorował na alzheimera, pan Witold musiał zrezygnować z pracy, aby zaopiekować się ojcem. Z każdym miesiącem jest coraz gorzej, gdyż choroba postępuje i pan Edward prawie nie wychodzi z domu. Wymaga całodobowej opieki, którą zapewnia mu syn i wynajęta opiekunka. Pan Witold nauczył się gotować, bo ojciec ma przyzwyczajenia żywieniowe, które tylko on może zrealizować. Jedyną rozrywką obu panów jest wspólne oglądanie wiadomości. Panowie żyją z emerytury ojca i zasiłku opiekuńczego (łącznie 1770 zł). Po odliczeniu kosztów mieszkania i leczenia (1380 zł) na członka rodziny pozostaje 195 złotych. Pan Witold opiekuje się ojcem z wielkim poświęceniem, aby miał zapewnione jak najlepsze warunki egzystencji. Dzięki temu pan Edward jest szczęśliwy i ma pogodną starość. Cały czas potrzebuje syna, aby czuć się bezpiecznie, co pan Witold rozumie i daje odczuć ojcu swoje wsparcie i przywiązanie. Najbardziej potrzebna jest bielizna pościelowa, gdyż z powodów dolegliwości urologicznych, musi być często zmieniana. Potrzebna jest również żywność i środki czystości - na nie często nie starcza.

POTRZEBY RODZINY
Żywność trwała
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Żywność specjalna – nutridrinki
Środki czystości
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Odzież
Edward, rozmiar XXL lub XXXL (110 w pasie): piżama, dres, kurtka, kalesony, pantofle rozmiar 46
Witold, rozmiar XL: kurtka, spodnie rozmiar 34, bielizna (bokserki), trapery rozmiar 44, adidasy rozmiar 44
Wyposażenie mieszkania
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła), Poduszka
garnek, suszarka do prania, odkurzacz
Specjalne upominki
Edward – maszynka do włosów
Witold – kosmetyki

REALIZACJA
1. Zapraszamy do wpłaty choćby 1 zł od osoby na zakup najdroższych przedmiotów (odkurzacz, nutridrinki)
2. Zbiórka produktów
002

* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo.
UWAGA!
Produkty i środki finansowe będziemy zbierać w tygodniu od poniedziałku 26 listopada do wtorku 4 grudnia. Prosimy przynosić je do klas, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą je stamtąd odbierać i będą także chodzić z puszką na pieniądze. 5 i 6 grudnia przeznaczamy na zakup brakujących produktów, a 7 grudnia to wielkie pakowanie.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1228942
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
699
10901
39941
1228942

Twoje IP: 54.237.183.249
2020-09-27 12:32