Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

WYCIECZKA DO PACANOWA

20 października klasy IC i IIA wyruszyły na całodniową wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie. Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Wszystko zaczęło się od wyprawy do KRAINY BAŚNI – unikalnej ekspozycji łączącej najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi.
Następnie dzieci udały się do „KRAINY SORIA MORIA”. To interaktywna wystawa, gdzie zwiedzający zostają zaproszeni do udziału w kilku stanowiskowej grze – historii o dramatycznej narracji. Gra umożliwiła wspólną zabawę, ale nadała też znaczenie pracy zespołowej i podniosła kompetencje społeczne jej uczestników, pokazując jak sprawnie funkcjonować w grupie, rozwiązać ewentualny konflikt, podjąć zbiorową decyzję, pójść na kompromis, wziąć współodpowiedzialność za losy zadania.
W kinie SZKATUŁAKA dzieci mogły przez chwilę odpocząć po wyczerpujących zadaniach. Z radością obejrzały krótki film z ulubionymi bohaterami w roli głównej.
Na koniec, jak się okazało, największa atrakcja - warsztaty WYBUCHOWA NAUKA. Prowadzący wykonał szereg fascynujących doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu i innych materiałów. Sprawił, że bita śmietana zamieniła się w lody śmietankowe, zapałka mocniej zaświeciła, a za pomocą banana wbił gwoźdź w deseczkę. Przekonał najmłodszych, że nauka chemii wcale nie musi być trudna i nudna!
Po kilku godzinach w Centrum Bajek dzieci zjadły pyszny obiad, zakupiły pamiątki z miasteczka Koziołka Matołka i pełne wrażeń wróciły do domów.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg 005.jpg 006.jpg 007.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1409105
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
970
2997
34515
1409105

Twoje IP: 3.232.96.22
2021-01-26 23:35