Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I A

Dzień 10 listopada 2016 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy Ia. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Gizy w Wielogłowach.
Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości- naszych pierwszaków.

Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli znaną piosenką „Ślubowanie”. Następnie wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania
na Sztandar Szkoły. Ślubowali też rodzice, obiecując, że będą kochać swoje dzieci i pomagać im w nauce.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych.

Uczniowie klasy Ia zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek.

Uroczystość ślubowania przygotowała p. Agata Kawalec.

001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

Godło

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Certyfikat

logo cert

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Licznik odwiedzin

0886161
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1291
2225
25323
886161

Twoje IP: 3.233.215.231
2020-02-17 18:16