Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Zakończenie roku szkolnego

Za nami kolejny rok szkolny. Rok niełatwy, pełen trudnych chwil: niepokoju o zdrowie swoje i bliskich, nauczania zdalnego i izolacji od koleżanek i kolegów. Ale to był także rok, w którym mogliśmy zrozumieć, jak ważne są relacje, które nas łączą, wspólne przebywanie z kolegami na przerwach, bezpośredni kontakt z nauczycielem, szkolne zabawy, przygody i wycieczki.
Przed nami upragnione i długo wyczekiwane wakacje. Myślimy o wakacyjnych przygodach, wyprawach do lasu, w góry, nad jezioro lub nad morze. O takich przygodach marzą też uczniowie z klasy 2a i 2b, którzy pod opieką swoich wychowawców, pani Bożeny Zelek i pani Beaty Zasowskiej, przygotowali akademię na zakończenie roku szkolnego. Ze względów bezpieczeństwa akademia ta została nagrana i udostępniona wychowawcom poszczególnych klas do obejrzenia. Uczniowie w nastrojowych wierszach wypowiadali swoją tęsknotę za letnim czasem, mówili o pilnej pracy w roku szkolnym, przekazali też garść dobrych rad na wakacje dla swoich kolegów i koleżanek. Zaśpiewali też piękne piosenki do lata. Aż chciałoby się samemu zaśpiewać:

„Lato, lato, lato, lato baw się z nami,
lato, lato, lato bądźmy kolegami
lato, lato, lato, lato z przygodami
obiecaj, że zawsze zostaniesz już z nami!”

image001.jpg image002.jpg

Wycieczka integracyjna klas trzecich

W czwartek 17 czerwca odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klas trzecich do Parku Rozrywki Zatorland. Atrakcji było co niemiara! Na początek zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po tym parku sprawia, że zwiedzający czują się przeniesieni w odległą przeszłość. Następnie udaliśmy się do Parku Mitologii, który ulokowany jest w dużej części na wodzie. Płynąc tramwajem wodnym można z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia, a przy okazji zobaczyć tańczące fontanny. Kolejnym celem naszej wędrówki był Park Owadów. To wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający spotkać mogą owady ludzkich rozmiarów. Na terenie tego parku znajduje się domek do góry nogami, który warto zwiedzić. W kinie 5D obejrzeliśmy film o świecie dinozaurów. Potem był długo wyczekiwany czas na zakupy oraz czas na zabawę w Lunaparku. Wycieczka była bardzo udana, co potwierdza galeria zdjęć :)

</table

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg

Ślubujemy…

2 czerwca to jeden z najważniejszych dni w karierze szkolnej klasy 1A. Rozpoczął się Mszą Św., a potem, już w szkole na sali gimnastycznej, miała miejsce najważniejsza jego część. Dzieci, odświętnie ubrane, trochę stremowane, ale z uśmiechem na twarzach, dzielnie przedstawiły program artystyczny. Potem, na Sztandar Szkoły, ślubowały: starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, swoim zachowaniem dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować, być dobrymi Polakami i dbać o honor swojej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej, a Pani dyrektor szkoły każdego pasowała na ucznia naszej szkoły. Na koniec mali aktorzy przedstawili inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. A potem były zdjęcia, prezenty, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i dużo radości, uśmiechu i szczęścia.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

1723112
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
1113
7777
7777
1723112

Twoje IP: 34.204.180.223
2021-08-05 21:46