Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Gizy

Konkurs recytatorski – etap powiatowy i wojewódzki

Troje uczniów naszej szkoły: Piotr Kościsz z klasy 3a, Patryk Połomski z kasy 6a i Oliwia Grzegorzek z klasy 7a zakwalifikowało się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Echa Poetica” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Nasi podopieczni zmagali się z interpretacją wierszy polskich poetów i fragmentami prozy, i wywalczyli sobie miejsce w finale. 31 maja Piotr i Oliwia będą nas reprezentować w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu , tym razem na etapie wojewódzkim. Życzymy im, żeby ,,język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Dla nas już teraz wszyscy troje są zwycięzcami, bo znaleźli się w gronie najlepszych młodych recytatorów. Gratulujemy!

image001.jpg image002.jpg image003.jpg

WARSZTATY CERAMICZNE

W związku ze zbliżającym się Świętem Rodziny p. E. Mozdyniewicz i p. B. Zelek zorganizowały w szkole warsztaty rękodzieła dla swoich wychowanków. Celem zajęć było samodzielne wykonanie upominków dla rodziców. Lepienie z gliny to nie tylko doskonała zabawa, ale również forma relaksu i terapii. Taka praca rozwija między innymi zdolności artystyczne dzieci, uczy ich wytrwałości oraz dokładności i precyzji. Wyrabia poczucie estetyki, pozwala wyciszyć się i skoncentrować uwagę na wykonywanym zadaniu oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dzieci podczas tych warsztatów wykonały piękne serca, które ozdobiły różnymi ornamentami oraz swoimi inicjałami. Własnoręcznie wykonane upominki zostaną wypalone w piecu przez panią prowadzącą zajęcia, a potem wręczone rodzicom podczas Święta Rodziny.

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg

Wycieczka do Krynicy

16 maja uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę. Krynica – Zdrój nazywana perłą górskich uzdrowisk to niezmiernie ciekawa i piękna miejscowość, z niezaprzeczalnym klimatem
i urokiem. Położona jest w województwie małopolskim niedaleko Muszyny i Tylicza, w Beskidzie Sądeckim. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Zabawek, które powstało 2010r. Jako filia Muzeum zabawek w Kudowie – Zdroju. Ekspozycja z elementami interaktywnymi obejmuje ponad 3500 zabawek z okresu od XIX do lat 80tych XX wieku. To niezwykłe miejsce, w którym mogliśmy poznać historię z trochę innej perspektywy. Pogoda nam sprzyjała, więc spacerkiem udaliśmy się do dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na Góre Parkową. Po raz drugi cofnęliśmy się w czasie do lat 30 poprzez multimedialna poczekalnię, w której mogliśmy zobaczyć Krynicę i turystów zmierzajacych do kolejki 85 lat temu. Cofający się zegar przeniósł nas do uroczystego otwarcia kolejki w 1937r. Wagonik ruszył. Po krótkiej chwili byliśmy już na Górze Parkowej mającej wysokość 741m n.p.m. z kompleksem Rajskich Ślizgawek na szczycie, czyli torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Potem chwila odpoczynku na degustacje regionalnych lodów i spacer do Źródełka Miłości leżącego przy trasie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Woda z tego źródełka zalecana jest przy leczeniu chorób układu pokarmowego oraz zaburzeniach układu nerwowego. Legenda głosi, że kto napije się wody będzie miał powodzenie w sprawach sercowych.
Pobyt w Krynicy zakończyliśmy spacerem po Deptaku i wizytą w Pijalni Głównej, w której skosztowaliśmy wody mineralnej „Słotwinka”.
Pogoda i humory dopisały. Spędziliśmy dzień pełen atrakcji, poznaliśmy walory uzdrowiska. Nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie.


Lilianna Nazimek i Mirosława Dutka

image001.jpg image002.jpg image003.jpg image004.jpg image005.jpg image006.jpg image007.jpg image008.jpg image009.jpg image010.jpg image011.jpg image012.jpg image013.jpg image014.jpg image015.jpg image016.jpg

Godło

Platforma Office365

Office 365

O365

ZŁOTE JABŁKO SĄDECKIE

jabko2

"Złote Jabłko Sądeckie"
dla Zespołu Szkół w Wielogłowach

Certyfikat

logo cert

Dyplom MEN

Dyplom od Pani Minister MEN
Anny Zalewskiej

dyplom

Dobra Szkoła - reforma MEN

logo

Kon. - Silni wiedzą - mocni w życiu

Licznik odwiedzin

2097462
Dzisiaj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Łącznie
76
6415
28984
2097462

Twoje IP: 3.225.221.151
2022-05-28 01:50